جستجو

تبلیغات


  تبلیغات شما در اینجا

الیاف خرد شده شیشه


  معرفی الیاف شیشه
  الیاف شیشه (glass Fiber) تارهای بسیار باریک از جنس شیشه با قطر ثابت و طول نامحدود می باشد الیاف شیشه می تواند با قطری از 5 تا 25 میکرون تولید گردد از نظر ساختاری تفاوت الیاف شیشه با پشم شیشه(glass wool) در این است که قطر تارها در پشم شیشه غیر یکنواخت و طول آن محدود است همچنین در پروسه تولید پشم شیشه به خاطر تفاوت در نوع سرد شدن ساختمان شیشه شکننده است و پشم شیشه دارای مقاومت کششی نمی باشد همین تفاوت کاربرد های الیاف شیشه و پشم شیشه را با هم متفاوت میسازد بطوریکه از الیاف در بالا بردن مقاومت کششی و تقویت کامپوزیت ها استفاده می گردد. از پشم شیشه و الیاف شیشه به عنوان عایق حرارتی در صنایع مختلف استفاده میشود. از الیاف شیشه در بسیاری از محصولات ترموپلاستیک و  ترموست بعنوان عامل تقویت کننده استفاده می شود. مواد کامپوزیتی که تحت عنوان GRP(Glass-Reinforced Plastic) شناخته می شوند از موارد مصرف عمده الیاف شیشه میباشد.
  الياف شیشه ای در انواع گوناگوني وجود دارند كه به اختصار به آنها اشاره می¬گردد:
  A-glass: این گرید از الیاف شیشه درمواردی که مقاومت كششي، پايداري و مقاومت الكتريكي بالا نياز نباشد، مورد استفاده قرار مي‌گيرد.
  E-glass: اين الياف در ساخت فرآورده‌هاي FRP و ساخت قطعات الکترونيكي كه نياز به مقاومت كششي و الكتريكي بالا دارند، مورد استفاده قرار ميگيرند.
  C-glass: در محيط‌هايي كه داراي عوامل شيميايي با قدرت خوردگي بالا هستند، این نوع از الیاف بكار ميگيرند. بنابراين از آن در كامپوزيتهايي كه در محيط اسيدي قرار ميگيرند، استفاده ميشود.
  D-glass: این الیاف با تركيب بورو سيليكات با خواص دي الكتريك قوي، براي كاربردهاي الكتريكي بکار می¬روند.
  AR-glass: اين نوع از الياف با مقاومت در برابر بازها، در ساختار سيمان كاربرد دارد.
  R-glass: مقاومت مكانيكي بسيار بالاي این نوع از الیاف آن را در استفاده از محصولاتی با مقاومت مكانيكي بالا و همچنين مقاوم در برابر شرايط اسيدي، پر كاربرد کرده است.
  SR-glass: این نوع از الیاف شیشه که مناسب براي نساجي می باشد در کاربردهایی كه مقاومت كششي بسيار بالا در دماي زياد و مقاومت در برابرخوردگي مورد نياز است، استفاده می گردد.
  از ميان تركيبات فوق الياف شيشه از نوع E-glass كاربرد وسيع تري در توليد فرآورده هاي شيشه دارد. به طوريكه امروزه تقريباً 99% توليدات الياف شيشه از نوع E-glass مي‌باشد و به همين دليل به الياف ازجنس E-glass اصطلاحاً general purpose مي‌گويند.
  الیاف شیشه خرد شده (Chopped Glass Fiber)                                                    
  الیاف خرد شده از بریدن رشته های پیوسته شیشه به طولهای مشخص از 3 میلیمتر تا 9 میلیمتر و حتی در موارد خاص بالاتر از 9 میلیمتر تولید می شوند. این محصول میتواند برای تقویت انواع ترموپلاستیکها و ترموست ها مورد استفاده قرار گیرد.
  ویژگی ها:
  •    تنوع در اندازه و نوع
  •    خاصیت ترشوندگی، پیوستگی و توزیع مناسب
  •    جریان یافتن عالی و قابلیت امتراج بالا
  •    خواص مکانیکی خوب
  کاربردها:
  •    صنایع الکتریکی
  •    صنعت خودرو
  •    صنایع هوا فضا
  •    صنایع نظامی
  •    سنگ های مصنوعی ( صنایع تزئینی)
  •    مصالح عمرانی و ساختمانی
  •    عایقکاری
  •    صنایع کشتی سازی و نیروگاهی


  این مطلب تا کنون 52 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ پنجشنبه 8 مهر 1395
  منبع
  برچسب ها : شیشه ,الیاف ,glass ,مقاومت ,استفاده ,الياف ,الیاف شیشه ,مورد استفاده ,استفاده قرار ,مقاومت كششي ,مقاومت مكانيكي ,
  الیاف خرد شده شیشه

تبلیغات


  Ads

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز دوشنبه 4 ارديبهشت 1396

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر